Büyük ama sarkmamış bir meme mümkün müdür?

Bir memenin güzel diye adlandırılması için gereken en önemli özellikler büyük, dik ve biçimli olmasıdır.

Yalnız çok aşırı büyük memeler de kadınlar tarafından çok beğenilmiyor olacak ki meme küçültme artık çok yaygın bir hal aldı. Gerçekten de çok büyük memeye sahip olan insanlar kısıtlanıyor ve istedikleri gibi hareket edemiyor.

Vücut tiplerine uygun kıyafetler bulmak konusunda da oldukça sıkıntı çekiyorlar. Bu sebeple de ameliyat masasına yatarak kendileri için ideal olan memeye kavuşuyorlar. Bir de küçük memeye sahip olan kadınlar vardır. Onlar da hem büyük hem de dik memelere sahip olmak isterler. Peki ama hem büyük hem de oldukça dik memeye sahip olmak mümkün müdür? Tabi ki mümkündür.

Tıbbın gelişmesiyle hemen hemen her şey mümkün bir hal aldı. Öncelikle meme büyütme işlemi hastadan hastaya değişmektedir. Hastanın diğer fiziksel özellikleri de bu konuda baz alınır. Hastanın fiziğine uygun ve istediği boyutta bir meme yapılır. Fakat bazen bir kişinin iki memesi arasında bile simetri farkı olabilmektedir. Bu da çok doğal bir durumdur. Böyle bir durumda doktor hastanın iki memesine de farklı işlemler uygular. Birine daha fazla silikon koyarken diğerine daha az silikon koyabilir. Böylece de simetriyi sağlamış olur. Hem dolgun hem de dik bir meme böylece elde edilebilir. Doğuştan büyük memeye sahip olan kişiler de zamanla sarkmalar yaşayabilir. Çevresel nedenler, yanlış iç çamaşırı tercihi, genetik faktörler, hamilelik ve emzirme gibi durumlardan dolayı memelerde sarkmalar meydana gelebilir. Bu durumda meme dikleştirme yapılarak bu problem çözüme kavuşturulur. Yani meme estetiği hastanın meme tipine ve beklentilerine göre değişiklik göstermektedir.

"Bilgi İçin: FBM Göğüs Estetiği bölümüne bakabilirsiniz."