Büyük Ankara Festivali konserlerle devam ediyor

Büyük Ankara Festivali kapsamında Atatürk Kültür Merkezi'nde konser veren ünlü sanatçılara Ankaralılar yoğun ilgi gösterdi.

Büyük Ankara Festivali kapsamında Atatürk Kültür Merkezi’nde konser veren ünlü sanatçılara Ankaralılar yoğun ilgi gösterdi.

        Müzik ziyafetinin yaşandığı festivalin ikinci gününde Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek festival korteji eşliğinde top dağıttı. Ardından sırasıyla sahneye çıkan Hande Yener, Ferhat Göçer ve İsmail Türüt, Başkentlileri coşturdu. Örümcek Adam’ın Büyükşehir Belediye binasından yaptığı iniş ile Shopping Fest bayrağını açması ise festival alanındaki heyecanı artırdı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen ve bu yıl beşincisi Shopping Fest kapsamında gerçekleştirilen ‘Büyük Ankara Festivali’ coşkusu devam ediyor. Uygun fiyatlı alışverişten gösterilere, çocuk oyun alanlarından birbirinden farklı birim çadırlarına kadar onlarca farklı etkinliğe ve sergiye ev sahipliği yapan Büyük Ankara Festivali, gündüz ayrı, gece ayrı eğlenceli görüntülere sahne oluyor.

Festivalin ikinci gecesinde Atatürk Kültür Merkezi’ne gelerek, binlerce Başkentlinin coşkusuna ortak olan Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, vatandaşların yoğun ilgi ve sevgi gösterileriyle karşılandı. Masal kahramanlarından oluşan, rengarenk görüntüleriyle büyük ilgi çeken 32 araçlık festival korteji eşliğinde binlerce top dağıtan Başkan Gökçek, alandaki çocuklara mutlu anlar yaşattı. Başkan Gökçek, daha sonra Kent Estetiği Daire Başkanlığı tarafından inşa edilen Ankara Evleri ve Hacı Bayram Veli Meydanı’nı gezerek, Başkent’in tarihi atmosferini yansıtan fon önünde vatandaşlarla bol bol fotoğraf çektirdi.

        Festival alanına gelen Başkan Gökçek’in eşi Nevin Gökçek de Ankara Evleri içerisinde Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan BELMEK sergisini gezdi.

Başkentlilerin erken saatlerde doldurmaya başladığı konser alanında sahneye ilk çıkan popüler müziğin sevilen isimlerinden Hande Yener oldu. Hareketli şarkılarıyla binlerce Ankaralıyı coşturan Yener, romantik şarkılarıyla da duygusal anlar yaşattı. Dans gösterileriyle seyircilere görsel bir şölen yaşatan Yener, Kırmızı, Balon, Acele Etme, Kapına Köleyim, Romeo, Sen Yoluna Ben Yoluma gibi şarkılarıyla sevenlerini coşturdu. Yener’den sonra sahneye çıkan Ferhat Göçer’e Başkentliler de eşlik etti. Kendi şarkılarının yanı sıra nostaljik parçaları da seslendiren Göçer, “Buradaki her konserimin ayrı bir güzelliği, ayrı bir özelliği vardır. Coşkusu Türkiye’de yaşanmamış bir koro ile şarkılarımızı söyledik. Bizi yine yalnız bırakmadığınız, geldiğiniz için hepinize yürekten teşekkür ediyorum.” dedi. Daha sonra Türk halk müziği sanatçısı İsmail Türüt sahneye çıktı. Türüt, sahnede Karadeniz türküleri seslendirdi.