Büyük bulşma ‘Yerel Kalkınma 2006’ başladı

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından organize edilen "21. Yüzyılın Kentleri İçin Büyük Buluşma/Yerel Kalkınma 2006" başlıklı etkinlik, ASKİ Spor Salonu'nda başladı.

Türkiye’nin 7 farklı bölgesinden oyunların sergilendiği halkoyunları gösterisi ile başlayan etkinlik, sinevizyon gösterisi ile devam etti. Partililerin alkış ve ıslıkları arasında salona giren Başbakan Erdoğan, trübünleri selamladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından ise konuşmalara geçildi.

Proğramın bundan sonraki bölümünde AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nihat Ergün açılış konuşması yapacak.

Ergün’ün konuşmasının ardından ise belediye meclisi üyeleri, il genel meclisi üyeleri, belde belediye başkanları, ilçe belediye başkanları, il belediye başkanları ve büyükşehir belediye başkanları adına birer temsilci konuşma yapacak. İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu’nun konuşmasının ardından ise modern şehircilik alanında ödül alan projeler tanıtılacak.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasının ardından ödül almaya hak kazanan proje sahiplerine ödülleri verilecek ve proğram sona erecek.