Büyük derbinin şifresi

Dev derbi yaklaşırken, Fenerbahçe ve Galatasaray'da her ayrıntı önem kazanmaya başladı.

Fenerbahçe’de bütün hesaplar Brezilyalı yıldız Alex üzerine. Lincoln’ün yokluğunda Arda’nın performansı Galatasaray’ın şansını belirleyecek.

İşte derbinin şifresi

G.Saray’ın Alex’e özel önlem alacağını düşünen Zico, Aurelio ve Deivid’in ani koşularıyla rakibine sürpriz yapacak Feldkamp ise F.Bahçe’nin sağ kanadındaki savunma zaafını kullanıp, Arda’nın bireysel yetenekleriyle gol arayacak.

Kadıköy‘de yarın akşam Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanacak yılın son derbisinin heyecanı tüm Türkiye‘yi sarmış durumda. 3 puandan daha öte anlamlar taşıyan dev karşılaşma öncesinde iki takımın teknik patronu da satranç oyuncularını andırıyor. Fenerbahçe cephesinde psikolojik avantajın rahatlığı var. Rakibi önünde sahasında ilk golü attığı maçlardan hep galip ayrılan Sarı-Lacivertliler, oyuna çok hızlı girip skor avantajı bulmak isteyecek.

DURAN TOPLAR YİNE KOZ

Galatasaray‘ın Alex‘i kilitlemek isteyeceğini düşünen Fenerbahçe‘nin hocası Zico, Deivid ve Aurelio‘nun defansın arkasına koşularıyla, sürpriz pozisyonlar bulmayı hedefliyor. Duran toplarda Edu, Lugano, Aurelio ve Selçuk‘la gol bulmak istiyor. Son yıllarda deplasmanda Fenerbahçe’ye karşı şansı tutmayan Cimbom ise ilk 30 dakikayı hedef süre olarak belirlemiş durumda.

OYUNU KİLİTLEMEK İSTİYOR

Takımın yenen erken goller sonrası Kadıköy‘de demoralize olduğuna inanan Tekink Direktör Feldkamp, genç ve koşan orta sahayla oyunu kilitlemek istiyor. Kalli, maçın ilerleyen bölümlerinde ise Fenerbahçe‘yi yıkacak planını devreye sokmayı hedefliyor. Deivid ve Gökhan‘ın kanadından rakibin açık verdiğini futbolcularına anlatan Alman hoca, Arda ve Nonda‘nın bindirmelerine güveniyor.

TAKVİM