‘Büyük kulüpler olarak küfrün önüne geçmeliyiz’

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören'i makamında ziyaret etti.

Sayın Yıldırım Demirören ve ekibine başarılar diliyorum. Beşiktaş kulübümüzde diğer büyük kulübler gibi sadece futbol değil, çeşitli branşlarda da faliyet gösteriyor. Sporun evrensel bir dil olduğuna inanıyorum. 2010 Avrupa kültür başkentliğine adım adım yaklaşan bir kent olan İstanbul’un futboldaki istenmeyen olayların ortadan kalkması için el birliği ile çalışmamız gerekiyor.” diye konuştu.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören ise, “Sahalardaki kötü tezahüratı önlemek için üzerimize düşen görevi yerine getireceğiz. Mülki amir ve Federasyonumuz’un alacağı her türlü kararı uygulayacağız. Büyük kulüpler olarak el birliği ile bu sorunu halletmeliyiz” şeklinde konuştu.

Yıldırım Demirören, bir gazetecininin,”Tigana ile ne zaman sözleşme imzalıyorsunuz?” sorusu üzerine, “Ben hiçbir şeye imza kurumadan bitti demem, ama kendisiyle her konuda sözlü anlaştık ve hiçbir sorunumuz yok. Ana prensiplerin hepsinde anlaştık. Kendisi bugün yurt dışına gitti ve yarın dönecek. Tahmin ediyorum önümüzdeki hafta imzalarız” açıklamasında bulundu.

Bu arada Fulya Projesi ile ilgili bir soruya ise Demirören, “Sayın Belediye Başkanımız bu projeye onay verdi. Ancak İlçe Belediye Başkanımız’ın kararını bekliyoruz” diye cevap verdi.

Öte yandan Kadir Topbaş, Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören’e bir plaket hediye etti.