‘Büyük üzüntü içindeyiz terörü lanetliyoruz’

Afganistan'da Herat-Kandahar karayolunun yenilenmesi çalışmalarını yürüten Kolin inşaat firmasında çalışan Aydın, dün öğle saatlerinde aracına düzenlenen saldırıda hayatını kaybetti.

Saldırıyı Taliban militanları üstlenirken, Aydın’ın cenazesinin ABD’nin Ferah eyaletindeki bölge il imar timine götürülmekte olduğu ve bugün Bagram üssüne gönderileceği öğrenildi.
Afganistan’da arabasına düzenlenen bombalı saldırıda Ufuk Aydın isimli Türk mühendisin Uşak’ın Eşme ilçesinde yaşayan akrabaları ve hemşehrileri teröre lanet yağdırdı. Yaşadıkları acıdan dolayı basına isimlerinin verilmesini istemeyen Aydın’ın akrabaları şu anda şok geçirdiklerini belirtti.

Aydın’ın akrabaları,ilkokulu bitirdikten sonra Uşak’ın Eşme ilçesinden okumak için ayrıldığını belirterek, çok başarılı bir mühendis olduğunu kaydetti.

Aydın’ın en son yaz tatilinde Eşme’ye geldiğini ifade eden akrabaları, “Her zaman görüşürdük hatta bize Irak’ta ki hatıralarını dahi anlattı”. diye konuştu.

Cenazenin nereye defnedileceğinin henüz kesinlik kazanmadığını belirten Aydın’ın akrabaları kendilerinin Eşme’ye defnedilmesini istediklerini ancak ailesinin Ankara’yı istediğini büyük ihtimallede naaşın Ankara’ya defnedileceğini ifade etti.

Saldırının bir terör saldırısından ibaret olduğunu belirten akrabalar, “Terörün bize çok uzak olduğunu zannediyorduk. Ama yakınımıza kadar gelmiş. Ne yapacağımızı şaşırmış durumdayız.” dedi.