Büyükanıt’tan Sezer’e mesaj var

Genelkurmay Başkanı Büyükanıt, kendisini yeni görevi için kutlamak isteyenlere bir resepsiyon verdi.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt Ankara Merkez Orduevi’nde ilginç bir resepsiyon verdi. Büyükanıt’ın verdiği resepsiyona başörtülü şehit anneleri de katıldı. Pazartesi günü Ankara Merkez Orduevi’deki resepsiyonda ilginç isimler biraraya geldi. Büyükanıt’ın resepsiyonunun kendisini kutlamak için arayan veya randevu isteyenleri biraraya getirmeye yönelik olduğu öğrenildi.

Büyükanıt resepsiyonda yaptığı kısa konuşmada “Yoğun programım nedeniyle sizlere randevu veremedim. Ama böyle bir ortamda sizlerle biraraya gelmek istedim. Bundan sonra sizlerle görüşeceğiz” dediği öğrenildi.

Resepsiyona AK Parti Kırıkkale Milletvekili Vahit Erdem, Diyarbakır Milletvekili İrfan Rıza Yazıcıoğlu ile CHP Diyarbakır Milletvekili Mesut Değer, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, CHP’li Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün katıldı.

MARDİN KAPSI TÜRKÜSÜNÜ İSTEDİ

Başörtülü şehit anneleri Büyükanıt’ın verdiği resepsiyona bazı şehit yakınları da katıldı. Terör mücadelesinde şehit olanların anne-babaları veya çocukları da resepsiyona davet edildi. Resepsiyona katılan bazı şehit annelerinin başörtülü olmaları ise dikkat çekti. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer kamusal alan olduğu gerekçesiyle şehit annelerine bile Çankaya Köşkü’nü kapatırken Büyükanıt başörtülü şehit annelerini resepsiyona davet etti.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, 7 sene Diyarbakır’da görev yaptı. Büyükanıt’ın resepsiyonuna Diyarbakır eski Belediye Başkanı Ahmet Bilgin de katıldı. Diyarbakırlı mahalli sanatçı İbrahim Macit’in de resepsiyona katılması dikkat çekti. İbrahim Macit’in resepsiyon sırasında Büyükanıt’ın ısrarı üzerine iki Diyarbakır türküsü okuduğu öğrenildi. Macit’in okuduğu türkülerden biri Büyükanıt’ın çok sevdiği ‘Mardin Kapı’ türküsü oldu.

TARAFTARLARLA BAĞIRIRDIM

Yaşar Büyükanıt resepsiyonda bir grup Diyarbakırlı ile sohbet ederken, “Ben Diyarbakır’ı çok seviyorum. Yıllarca orada görev yaptım. Diyarbakır’ın fahri hemşehrisi sayılırım. Diyarbakır’da çok güzel anılarım var. Diyarbakırspor’un maçlarına giderdim. Hatta bazı maçlarda gider taraftarların arasında tribüne otururdum. Onlarla berabar tezahürat yapardım” dediği öğrenildi.