Büyükçekmece’de freni boşalan demir yüklü TIR dehşet saçtı

Büyükçekmece'de yokuş aşağı inerken freni boşalan demir yüklü TIR, insanların ve araç trafiğinin yoğun olduğu Palmiye Meydanı'na daldı.

İlk belirlemelere göre 8 kişi yaralandı.
Alınan bilgiye göre, saat 18.15 sıralarında Martaş İnşaat Sanayi A. Ş.’ye ait olduğu belirtilen 34 ZCG 71 plakalı inşaat demiri yüklü TIR Gürpınar’dan Büyükçekmece’ye giderken Turgut Özal Bulvarı üzerinde freni boşaldı. Bu sırada meydanda çalışma yapan İGDAŞ aracını ve çok sayıda sivil otomobili altına alan TIR, kaldırımı aşarak bir binaya çarptı. Kazada ilk belirlemelere göre 8 kişi yaralandı. TIR sürücüsünün de yaralılar arasında bulunduğu ve durumunun ağır olduğu öğrenildi.

Olay yerine gelen çok sayıda ambulans, yaralıları Büyükçekmece Devlet Hastanesi ve çevredeki özel hastanelere kaldırıldı. Durumu ağır olan yaralılar Bakırköy Sadi Konuk Hastanesi ve Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı.

Olayı anlatan bir İGDAŞ çalışanı, meydanda çalışma yaptıklarını, demir yüklü TIR’ın yukarıdan ateş saçarak geldiğini söyledi. Can havliyle etrafa kaçıştıklarını belirten İGDAŞ çalışanı, bir arkadaşlarının kaçamayarak yaralandığını anlattı.

Olay yerinde itfaiye ve polis ekiplerinin çalışmaları devam ediyor.