Büyükdere Caddesi trafiğe kapatılacak

İstanbul’un Maslak ve Levent’teki işmerkezlerini birleştiren Eski Büyükdere Caddesi, 2 bölüm halinde 6-15 ve 16-25 Ocak tarihleri arasında trafiğe kapatılacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada, yapımı devam eden 4. Levent-Ayazağa Bağlantı Hatları İnşaatı kapsamında bulunan Sanayi Mahallesi İstasyonu inşaatı nedeniyle, Eski Büyükdere Caddesi’nin geçici olarak trafiğe kapatılacağı belirtildi.

6-15 Ocak arası
Düzenlemeye göre, Eski Büyükdere Caddesi’nin Yunus Emre Caddesi ile Emektar Sokak arasındaki bölümü, 6-15 Ocak tarihleri arasında trafiğe kapalı olacak. Bu sürede Eski Büyükdere Caddesi ile bağlantısı kesilen Ergün, Diken ve Dilaver sokaklar için alternatif ulaşım, Emektar ve Dalgıç sokaklar ile Yunus Emre Caddesi’nden sağlanacak.
16-25 Ocak arası
Eski Büyükdere Caddesi’nin Emektar Sokak ile İnönü Caddesi arasındaki bölümünün ise 16-25 Ocak tarihleri arasında trafiğe kapatılacak, bu sürede Maslak yönünden Sanayi bölgesi yönüne gidecekler Emektar Sokak, Atatürk Caddesi, İnönü Caddesi’ne yönlendirilecek.