Büyükşehir Belediyesi’nden Başkent’e gelecek öğrencilere rehberlik hizmeti

Ankara Büyükşehir Belediyesi, bu yıl da Başkent'teki üniversitelere kayıt yaptırmak için şehir dışından gelen öğrencileri sıcak bir gülümseme, ikramlar, ulaşım ve rehberlik hizmetleriyle karşılayacak.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, bu yıl da Başkent’teki üniversitelere kayıt yaptırmak için şehir dışından gelen öğrencileri sıcak bir gülümseme, ikramlar, ulaşım ve rehberlik hizmetleriyle karşılayacak.

        Büyükşehir Belediyesi Sosyal ve Kültürel İşler Daire Başkanlığı, konuk öğrencilerin yabancı bir şehre adım attıkları ilk gün yalnızlık, korku ve endişe hissetmemeleri için AŞTİ’ye ‘Öğrenci Bilgilendirme Masası’ açacak. Çeşitli ikramların yapılacağı masada, Büyükşehir Belediyesi’nin öğrencilere sunduğu ücretsiz hizmetlere ilişkin de bilgiler verilecek.

        Sosyal ve kültürel projeleriyle Türkiye’ye örnek olan Büyükşehir Belediyesi, eğitime destek çalışmalarına da ayrı bir önem veriyor. İlköğretim, lise ve üniversite öğrencilerine yönelik pek çok proje ile takdir toplayan Büyükşehir Belediyesi, şehir dışından gelerek Başkent’te öğrenim hayatını sürdürmeyi tercih eden gençlere de çeşitli kolaylıklar sağlıyor. Büyükşehir Belediyesi’nin konuk üniversite öğrencilerine gösterdiği yakın ilgi, bu yıl da kayıt döneminde, Ankara’ya adım attıkları ilk gün başlayacak.

        Başkent’e öğrenim görmeye gelen tüm öğrencileri, ‘şehir dışında ilk gün’ korkusundan uzaklaştırmak ve evlerindeki sıcak karşılamayı sağlamak amacıyla hizmet veren Büyükşehir Belediyesi, AŞTİ’ye gelen yolcu katına açacağı ‘Öğrenci Bilgilendirme Masası’ ile genç konuklara ‘hoş geldiniz’ diyecek.

        İKRAMLAR YAPILACAK

        Günde ortalama 500 öğrencinin gelmesi planlanan kayıt dönemi boyunca 2-6 Eylül tarihlerinde açık kalacak olan masada, uzman personel, şehir dışından Başkent Ankara’ya öğrenim görmek için gelen öğrencileri karşılayacak, çorba, şampiyon ekmek ve çay ikramlarında bulunacak.

        Özellikle sabah saatlerinde Başkent’e gelmesi beklenen üniversite öğrencilerine özellikle ulaşım kolaylığı sağlanarak, üniversitelerine kadar taşıma hizmeti verilecek. Ayrıca masada, Büyükşehir Belediyesi’nin öğrencilere yönelik sürdürdüğü ‘ücretsiz çamaşır yıkama hizmeti, sabahları ücretsiz çorba dağıtımı, gençlik merkezleri, BELMEK ve BELTEK kursları’ gibi hizmetleri hakkında bilgi verilecek. Konuk üniversite öğrencilerine Ankara’nın tanıtım kitapçığı, haritası da hediye edilecek.