Büyükşehir’den ilçelere yatırım sözü

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yasanın çıkmasının ardından Harmancık, Büyükorhan, Orhaneli ve Keles'in de büyükşehir sınırlarına dahil olacağını söyledi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yasanın çıkmasının ardından Harmancık, Büyükorhan, Orhaneli ve Keles’in de büyükşehir sınırlarına dahil olacağını söyledi.
    Başkan Altepe, Harmancık’ta sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve muhtarlarla bir araya geldi. İlk olarak Harmancık Belediye Başkanı Mustafa Çetinkaya’yı makamında ziyaret eden Altepe, daha sonra tüm dağ ilçelerinden gelen sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve muhtarlarla bir toplantı yaptı. Toplantıya, Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu, Keles Belediye Başkanı Süleyman Kaynak, Büyükorhan Belediye Başkanı Selami Selçuk Türkmen, AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın, AK Parti ilçe başkanları, il genel meclisi üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
    Salonu dolduran vatandaşlara hitap eden Altepe, halka hizmeti ibadet kabul eden kadroların görev başında olduğunu ve halkın mutluluğu için bu kadroların gece gündüz çalıştığını söyledi. Bursa’dan yola çıkarak başta Balkanlar olmak üzere bütün Osmanlı coğrafyasında çalışmalar yürüttüklerini dile getiren Altepe şunları söyledi: “Çünkü ecdadımız bize böyle büyük bir miras bırakmış. Dağ yöresi olarak nitelediğimiz Orhaneli, Harmancık, Keles ve Büyükorhan da Yörük ve Türkmen diyarı olarak ecdadımızın önemli bir mirası. Bu nedenle bizim önceliğimiz dağ bölgesinin kalkınması. Bu bölgelerin artık daha fazla göç vermemesi. Halkımızın kendi toprağında mutlu ve refah içinde yaşaması.”
    Türkiye gelinde olduğu gibi Bursa’nın da son 8 yılda gelişme yönünde büyük bir ivme kazandığını dile getiren Recep Altepe, tek parti iktidarının Türkiye için büyük bir şans olduğunu vurguladı.
    Harmancık Belediye Başkanı Mustafa Çetinkaya ise gerek Büyükşehir Belediyesi, gerek İl Genel Meclisi gerekse Bakan Faruk Çelik’in destekleriyle seçim döneminde verdiği sözlerin bir bir hayata geçirildiğini vurguladı.
    AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın da 12 Haziran seçimlerinin Türkiye için büyük önem taşıdığını belirterek, seçmenlerin yapılan icraatları iyi değerlendirmesi gerektiğini vurguladı.
    Daha sonra Orhaneli’ye gelen Başkan Altepe ve AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın, parti binasında vatandaşların sorunlarını dinledi. Vatandaşların, Gümüştepe – Doğancı arasındaki 13 kilometrelik yolun yapılmayacağı yönünde duyumlar aldıklarını söylemesi üzerine Başkan Altepe, yolla ilgili projenin Karayolları 14. Bölge Müdürlüğü tarafından hazırlandığını ve projenin tamamlanmasının ardından çalışmalara hemen başlanacağını söyledi.