Buz Adam 3 gün rekor deneyecek

Spor ve Müzik promosyon aktiveleri ile tanınan Gazi firması ilginç bir promosyon şekliyle Münih Müzesinin önünde Alman ziyaretçilerinin ilgisini çekeceğine inandığı yeni bir reklam tarzına imzasını atıyor.

Gazi’nin sponsorluğunda, Perşembe günü başladığı gösterisine, 6 Ton ağırlığında büyük bir buz kalıbının içinde 3 gün rekor denemesi yapacak olan 38 yaşındaki Alman şovmen Vincent Vega “Frozen in Time” rekor kırarak, Guinness rekorlar kitabına adını yazdırmak istiyor. Bu çılgın rekoru, 5 yıl önce New York da deneyen Amerikalı David Blane, bir buz kalıbının içinde 61 saat 40 dak.15 saniye kalarak elinde bulunduruyor.

—Rekor Almanya’ya mı gelecek?—

Alman şovmen Vicent Vega, bu rekoru Almanya’ya getirmekte kararlı, Vega, 56 saatlik kendi rekorunu elinde bulunduruyor. Şovmen, 2 Mart Perşembe günü saat 16’da kalıbın içine kapanacak ve 3 gün boyunca Münih Müzesi önünde 6 Tonluk büyük bir buz kalıbı içinde kalacak.

Üzerinde sadece bir Sweatshirt ve pantolon bulunduracak olan Vega bu denemeyi -3 derece soğukluğundaki buz kalıbının içinde 3 gün boyunca (72 saat) kalarak bir rekor kırmayı hedefliyor. Bu rekor denemesi için kendini 6 ay boyunca aralıksız hazırlayan Vega, bu denemeden korkmadığını, tek sıkıntısın 3 gün boyunca ayakta duracağı için kendisinde yorgunluk olabileceğini düşünüyor.