Buz Hokeyinde Süper Lig başlıyor

Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu (TBHF) 2012-2013 sezonu, 01 Aralık Cumartesi günü Süper Lig karşılaşmaları ile açılıyor.

Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu (TBHF) 2012-2013 sezonu, 01 Aralık Cumartesi günü Süper Lig karşılaşmaları ile açılıyor.

Bu sezon Süper Lig’de Başkent Yıldızları Spor Kulübü, Büyükşehir Belediyesi Ankara Spor Kulübü, Erzurum Gençlik Spor Kulübü, İstanbul Paten Kulübü, İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıt Spor Kulübü, Truva Paten Spor Kulübü mücadele edecek.

Deplasmanlı ve çift devreli olarak yapılacak olan 7 takımlı Süper Lig’in bu sezon da heyecanlı maçlara sahne olması bekleniyor. Süper Lig’de bu hafta 01 Aralık günü Ankara’da Başkent Yıldızları Spor Kulübü – İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü, Kocaeli’nde Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıt Spor Kulübü – İstanbul Paten Spor Kulübü, 04 Aralık günü Büyükşehir Belediyesi Ankara Spor Kulübü – Truva Paten Spor Kulübü mücadele edecek.

Haftayı Erzurum Gençlik Spor Kulübü bay olarak geçirecek.

Süper Lig’in başlaması nedeniyle bir açıklama yapan TBHF Başkanı Orhan Duman, “2012-2013 sezonunda Süper Lig’de birbirine denk seviyelerde güçlü takımlar mücadele edecek ve bu sezon hokeyseverler çok keyifli, heyecan dolu maçlar izleyecek. Türk takımlarının seviyesi her geçen gün artıyor. Bu sezon gerek her geçen gün ilerleme gösteren yerli sporcularımız gerekse kulüplerin yapmış olduğu yabancı transferler ligin seyir zevkini artıracak.Yeni sezonda müsabakaların dostluk, sportmenlik ve centilmenlik çerçevesinde geçeceğine inanıyorum. 2012-2013 Sezonu Camiamıza hayırlı olsun.” dedi.