Buzlanma nedeniyle Eskisehir’de meydana gelen kazalarda ‘1 kisi öldü’

ESKISEHIR - Eskisehir'de yollarin kaygan olmasi nedeniyle meydana gelen kazalarda bir kisi hayatini kaybederken bir çok kisi de yaralandi. Yollarin buzlanmasi nedeniyle de bir çok araç yoldan çikti.

Soguk havanin da etkisiyle buzlanan Eskisehir-Ankara, Eskisehir-Bozüyük ve Eskisehir-Kütahya karayollarinda bir çok araç kaymak suretiyle yoldan çikarken ölümlü ve maddi hasarli kazalar yasandi. Eskisehir-Bozüyük karayolunun 13. kilometresinde meydana gelen kazada Ahmet Oktay Tiryakioglu’nun(29) kullandigi kamyonet, yolun kaygan olmasi nedeniyle kontrolden çikarak yol kenarinda bekleyen üç kisiye çarpti. Kazada Sabri Kaptan hayatini kaybederken yaralanan Kamil Çildir(41) ve kardesi Fatih Çildir(34) ambulansla Eskisehir Yunus Emre Devlet Hastanesi’ne kaldirildilar.

Diger kazlarda da 10’a yakin kisinin yaralandigi belirtildi. Trafik ekipleri buzlanan bölgelerde zincirsiz araçlarin geçisine izin vermezken karayollari ekipleri de tuzlama çalismalarini sürdürüyor. Yetkililer, sürücüleri buzlanmaya karsi dikkatli olmalari ve yavas seyretmeleri konusunda uyariyor.