Buzlu yollara 100 ton tuz döküldü

Erzincan'da hafta başından itibaren iki gün süreyli etkili olan kar yağışının durması ile birlikte Erzincan Belediyesi'nin kar temizleme çalışmaları devam ediyor.

Kar yağışının etkili olduğu günlerde çalışmalarını ana arterlerde sürdüren Erzincan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, yağışın durması ve havanın ısınmasıyla birlikte temizlik çalışmalarını ana caddelere bağlanan ara yollara kaydırdı. Belediye Fen İşleri Müdürlüğü’ne ait iş makinalarının da katıldığı kar temizleme çalışmalarında, her iki birime bağlı 85 personel, 17 araç ve iş makinesiyle kar temizleme çalışmalarını sürdürüyor. Belediye ekipleri, şehir merkezi ve büyük araçların kullandığı çevre yolunda akşam saatlerinde yaşanan buzlanmaya karşı tuzlama çalışması yapıyor. Erzincan Belediyesi, kar yağışının ardından şehir merkezinde ki yollarda akşam saatlerinde meydana gelen buzlanmayı önlemek için yaklaşık 100 ton tuz kullandı.

Erzincan Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Tuygun, şehirdeki yaya ve araç trafiğinin kar birikintileri ve buzlanma sebebiyle aksamaması için belediye ekiplerinin 24 saat vardiyalı olarak çalıştığını kaydetti. Tuygun, özel araçların park problemi sebebiyle iş makineleriyle kar temizleme çalışmalarının akşam saatlerinde yapılmasına özen gösterildiğini ifade etti.