Cadde kenarlarında oto galeriye izin yok

Çorum Belediyesi tarafından ana cadde ve sokaklarda araç camlarına yapıştırılarak araç satışına izin verilmediği açıklandı.

Çorum Belediyesi tarafından ana cadde ve sokaklarda araç camlarına yapıştırılarak araç satışına izin verilmediği açıklandı. Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü yetkilileri tarafından Gazi, İnönü, Cemilbey ve Osmancık caddelerinde park halindeki araçlara satılık ve kiralık ilanı yapıştırılan araç sahipleri uyarıldı.
Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, cadde ve sokaklarda park halinde bulunan araçların camlarına satılık, kiralık yazarak araçlarını satmaya ve kiralamaya çalışan vatandaşlara kesinlikle izin vermeyeceklerini ifade etti.
Araç camlarında satılık veya kiralık yazan araç sahiplerinin öncelikle uyarıldığını belirten Turhan Candan, ihtarnameye rağmen satış yapanlara cezai işlem uygulandığını söyledi.
Candan, ”Araçlar, oto galerinde satılmak zorundadır. Araçlarını cadde ve sokaklara park edip üzerine satılık ve kiralık yazısı yazılmasına Çorum Belediyesi olarak müsaade etmeyeceğiz. Sokakta araçlarını satmaya çalışanlar hakkında cezai işlem uygulanacaktır. ”dedi.
Uyarıların ardından incelemelerine Ata ve Cemilbey caddelerinde sürdüren ekipler uyarıldığı halde yine aynı şekilde araç camlarına satılık ve kiralık yazısı yazanlara para cezası uygulandı.