Cadde ortasında kurşuna tutuldu

Kadıköy'de son 3 gün içerisinde 2 kişinin uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürülmesi ve bir kişinin de ağır yaralanması korku ve paniğe neden oldu.

Vücuduna 10 mermi isabet eden Özenli, olay yerinde hayatını kaybetti. Sokak ortasında öldürülen Erkan Özenli’nin üzerinde çıkan ruhsatsız silahın Hasan Serkan Varış’ın öldürülmesi olayında kullanıldığı belirtildi.Sabah saat: 09.00 sıralarında Emin Ali Paşa Camii’nin karşısında meydana gelen olayda, yolcu minibüsünden inen Erkan Özenli’nin yanına yaklaşan bir kişi silahını çekerek Özenli’yi kurşun yağmuruna tuttu. Vücudunun çeşitli yerlerine isabet eden 4 kurşunla ağır yaralanan Özenli, olay yerinde yaşamını yitirirken, yaya olarak kaçan saldırgan ileride bekleyen bir otomobile binerek kayıplara karıştı. Olay yerinde 10 adet boş kovan bulundu. Polis ekiplerinin yaptığı incelemede Erkan Özenli’nin üzerinde Mustafa Ekinözü adına düzenlenmiş sahte kimlik çıktı. Erkan Özenli’nin, üzerinden çıkan silahın bir kaç gün önce Bostancı Çağdaş Sokak’ta öldürülen 32 yaşındaki Hasan Serkan Varış ile Emanet Sokak üzerinde kurşunlanan Uğur Talçuk olaylarında kullanıldığı iddia edildi.

Ceset, yapılan incelemenin ardından Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Polis ekipleri, son 4 gün içerisinde yaşanan öldürme ve yaralama olaylarıyla ilgili geniş çaplı araştırma başlatırken, şahıslar arasındaki bağlantılar da araştırılıyor.

ÇETE HESAPLAŞMASI İDDİASI

Kadıköy Bostancı Çağdaş Sokak üzerinde geçtiğimiz Çarşamba günü 32 yaşındaki Hasan Serkan Varış sokak ortasında kurşunlanarak öldürüldü. Bu olaydan bir gün sonra ise Almanya’da yaşayan ve bir süre önce Türkiye’ye gelen Uğur Talçuk (41) isimli gurbetçi, Bostancı Emanet Sokak üzerinde 2 kişinin silahlı saldırısına uğradı. Bir araç içerisindeki kişilerin silahından çıkan kurşunlarla ağır yaralanan Talçuk, sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırıldı. Bu olayların ardından bugün de Erkan Özenli isimli şahıs Bostancı Şemsettin Günaltay Caddesi üzerinde silahlı 2 kişi tarafından kurşun yağmuruna tutularak öldürüldü. 3 günde 2 kişinin öldürülmesi ve bir kişinin yaralanmasının çete hesaplaşması olduğu belirtiliyor.