‘Çağdaşlık ülkelerin yaşlılara verdiği değerle ölçülmektedir’

Yaşlılar Haftası sebebiyle Vali Alaaddin Yüksel ve eşi Emine Yüksel Antalya Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'ne bağlı Fethi Bayçın Huzurevi'nde yaşlılarla bir araya geldi.

Yaşlılar Haftası, çeşitli kurumların düzenlediği etkinliklerle kutlanmaya devam ediyor. Fethi Bayçın Huzurevi’ni ziyaret eden Vali Yüksel ve eşi Emine Yüksel, burada yaşlıların büyük ilgisiyle karşılandı. Yemekten sonra yaşlılarla bir süre sohbet eden Yüksel, huzurevinin yapımında emeği geçen Fethi Bayçın’la da bir süre görüştü. Yüksel, Fethi Bayçın’ın “Yaşlılar için müstakil alanlar yaratılması ve yararlandıkları sosyal etkinliklerin artırılması” yönündeki önerisini ise dikkatle dinledi. “Çağdaşlık, ülkelerin yaşlılara verdiği değerle ölçülmektedir. Türkiye, sosyal hizmetlerdeki başarısını ve hizmetteki çeşitlilik açısından etkinliğini her geçen gün artıyor.” diyen Vali Yüksel, Bayçın’ın önerisini değerlendireceklerini kaydetti.

Antalya Fethi Bayçın Huzurevi’nin en dikkat çeken sakinleri arasında yer alan 90 yaşındaki Muzaffer Güneli, kendisi ile sohbet eden Yüksel’in “Antalyaspor birinci lige çıkacak mı, ne diyorsun?” sorusuna şu cevabı verdi: “Bu yıl Antalyaspor muhakkak birinci lige çıkacak. Bundan şüphemiz yok.”

Ziyaretin ardından huzurevi sakinlerine, Antalya Valiliği’nin hazırladığı hediye paketleri dağıtıldı.