Çağla Büyükakçay finale yükselmeyi başardı

İngiltere'nin Birmingham kentinde gerçekleşen ITF turnuvasında ev sahibi ülkeden Samantha Murray'i geçen Çağla Büyükakçay, finale yükselmeyi başardı.

İngiltere’nin Birmingham kentinde gerçekleşen ITF turnuvasında ev sahibi ülkeden Samantha Murray’i geçen Çağla Büyükakçay, finale yükselmeyi başardı.

Türkiye Tenis Federasyonu desteğinde turnuvalara devam eden Club İstanbul ENKA Tenis Akademisi oyuncusu Çağla Büyükakçay, 25 bin dolar para ödüllü ITF Edgbaston turnuvasında şampiyonluk maçına çıkmaya hak kazandı.

Dünya sıralamasının 157. basamağında yer alan Büyükakçay, yarı final turunda İngiliz Samantha Murray ile kozlarını paylaştı. Çekişmeli geçen ilk seti 7/1’lik tie-break neticesinde kazanan milli tenisçi, ikinci sette daha rahattı. Murray’nin servisini toplamda beş kez kırdığı mücadeleden 7-6, 6-2’lik setlerle galip ayrılan Çağla, böylece bu sezonki ikinci finalini yakaladı.

İngiltere’nin Birmingham kentinde gerçekleşen turnuvada dört numaralı seribaşı olarak raket sallayan Büyükakçay, yarın TSİ 13.30’da başlayacak final maçında klasmanın 179 numarası Fransız Pauline Parmentier ile karşı karşıya gelecek. Bir dönem sıralamada 40.’lığa kadar tırmanan ve kariyerinde iki WTA tekler zaferi bulunan Parmentier ile daha önce bir kez buluşan Çağla, 2013’ün Aralık ayında oynanan müsabakayı üç set sonunda kazanmıştı.