Çakıcı’nın avukatından şok iddia!

Çakıcı'nın avukatından şok iddia: "Mehmet Çağlar'ın Çakıcı'yı öldüreceği konusunda Türk polisi uyarıldı"

Alaaddin Çakıcı’nın avukatı Muammer Demirbaş, Alaaddin Çakıcı’nın Avusturya’da Türk polisine teslim edildiği sırada, Doktor Hakim Peter Seda’nın Türk güvenlik güçlerini uyardığını ve ‘Emniyet Müdürü Mehmet Çağlar’ın, Çakıcı’ya yönelik bir suikast hazırlığında olduğunu’ söylediğini iddia etti.
Eski eşi Nuriye Uğur Kılıç’ı Uludağ’da 20 Ocak 1995 yılında öldürttüğü iddia edilen yeraltı dünyasının önemli isimlerinden Alaaddin Çakıcı’nın yargılanmasına devam edildi. Bursa 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın duruşmasına, Tekirdağ 2 nolu F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan sanık Alaaddin Çakıcı katılmadı. Duruşmaya katılan Çakıcı’nın avukatı Muammer Demirbaş’tan şok bir iddia geldi. Avukat Muammer Demirbaş, Alaaddin Çakıcı’nın Avusturya makamlarınca Türk görevlileri Başkomiser Kaya Gezeker, Başkomiser Mehmet Helvacı ve polis memuru Mustafa Özdemir’e teslim edilişi sırasında, Doktor Hakim Peter Seda’nın, Türk güvenlik güçlerini uyararak, “Eyalet Mahkemesi Ceza Dairesi’ne yapılan bazı anonim ihbarlarda, Alaattin Çakıcı’nın azmettirmesi sonucu öldürülen eski eşinin sevgilisi Emniyet Müdürü Mehmet Çağlar’ın, Alaattin Çakıcı’nın hayatına karşı bir suikast planladığı bildirildi” dediğini iddia etti.

Çakıcı’nın avukatı Muammer Demirbaş mahkemeden, RTÜRK’e yazı yazılarak 20.01.1995 tarihinden geriye doğru 3 ay içerisinde maktüle Uğur Kılıç’ın televizyonlar ile yaptığı röportajların görüntü ve çözümlerinin gönderilmesini talep etti. Avukat Demirbaş, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş’ye yazı yazılarak, 1994 yılı Aralık ayında yayınlanan Tempo dergisinin bir nüshasının mahkemeye gönderilmesini ve maktülün öldürülmeden önce evlilik birliği içerisinde gayri meşru ilişkilerinin olup olmadığının belirlenmesi açısından tanık dinlenmesi taleplerinde bulundu.

Avukat Muammer Demirbaş’ın taleplerini kabul eden mahkeme, Çakıcı’ya yüklenen suçun niteliğine, mevcut delil durumuna ve tutuklama tarihine göre sanığın tutuk halinin devamına, itiraz hakkının olduğu ve itiraz merciinin Bursa 2. Ağır Ceza Mahkemesi olduğunun bildirilmesine, tutukluluk halinin devamına ilişkin kararın sanığa tebliğine karar verdi. Mahkeme, duruşmayı 4 Nisan 2006 tarihine erteledi.

Yeraltı dünyasının önemli isimlerinden Dündar Kılıç’ın kızı ve Alaaddin Çakıcı’nın da eski eşi olan Uğur Kılıç, 20 Ocak 1995 yılında Uludağ’da, Abdurrahman Keskin tarafından silahla öldürülmüştü. Abdurrahman Keskin, Uğur Kılıç’ı öldürmekten dolayı hapis cezasına çarptırılmış ve yapılan incelemeler sonrasında Uğur Kılıç’ın öldürülmesinde azmettiricilik yaptığı ileri sürülen Alaattin Çakıcı yakalanarak gözaltına alınmıştı. 1995 yılından bu yana Bursa 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen Uğur Kılıç’ın öldürülmesi davası bu zamana kadar çok kez ertelendi.

Sanık Çakıcı, uzun bir aradan sonra ilk defa 2005 yılının Aralık ayındaki duruşmaya katıldı. Kardeşi Gencay Çakıcı, amcası ve yakınlarının da izlediği duruşmada Çakıcı’nın bir hayli yorgun ve bitkin olduğu dikkat çekmişti. Çakıcı, bu duruşmada, Türkiye’de yargılanması için Fransız adli makamlarından izin alınması yönünde talepte bulunmuş ve aksi taktirde konuşmayacağını ve bir daha duruşmaya gelmeyeceğini bildirmişti. Bu talebi mahkemece reddedilmesi üzerine Çakıcı, “Benim için mahkeme bitmiştir. Hakkımda verilecek her türlü karara saygılıyım. Bu ülkede Öcalan ve Pamuk kadar itibarım yokmuş” diye sitemde bulunmuştu.