Calderon’dan Ribery itirafı

Real Madrid Başkanı Ramon Calderon, Fransız orta saha oyuncusu Franck Ribery'le ilgilendiklerini doğruladı.

İspanya’da yayın yapan günlük spor gazetesi Marca’ya konuşan Real Madrid Başkanı Ramon Calderon, takımın transfer planlarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Galatasaray’ın eski futbolcusu, Marsilya’nın yıldızı Franck Ribery’le ilgilendiklerini doğrulayan Calderon, Real Madrid Sportif Direktörü Pedja Mijatovic’in, Ribery hakkında kendisine iyi şeyler söylediğini de vurguladı. Ancak, Calderon, transferde önceliği bir savunma oyuncusuna vereceklerini de ifade ederek, bu konudaki en güçlü adayın ise İtalya’da AS Roma forması giyen genç Rumen futbolcu Cristian Chivu olduğunu da sözlerine ekledi.

Bu arada Marca Gazetesi’nde yapılan bir ankette ise taraftarların üçte birisinin Ribery’i Beckham’ın yerine gelecek yeni yıldız futbolcu olarak gördükleri ortaya çıktı.

Beckham’ın takımdan ayrılıp ayrılmayacağı yönündeki sorulara da cevap veren Calderon, “Beckham benimle konuştu ve takımda kalmak istediğini söyledi. Ben de onun takımda kalmasını istiyorum” dedi.

İspanyol basınında bugün çıkan haberlerde, Real Madrid’in ayrıca, Getafe’nin 21 yaşındaki başarılı savunma oyuncusu Alexis’le de ilgilendiği vurgulanırken, Ribery için de Marsilya’ya 22 milyon Euro vermesi gerektiği ifade edildi.