Çaldıkları PVC makinesini taşıyan hırsızlar yakalandı

Bağcılar'da, bir PVC bayiine girerek çaldıkları PVC ve saç kesim makinesini el arabası ile taşımaya çalışan 2 hırsız, devriye gezen polisler tarafından kıskıvrak yakalandı.

Esenler Karabayır Mahallesi’nde sabah saatlerinde devriye gezen polis ekipleri, el arabası ile halı, PVC ve sac kesim makinesı taşıyan 2 kişiyi fark etti. El arabası ile giden şahıslar, polisin kendilerini doğru geldiğini görünce mahalle içlerine doğru kaçmaya başladı. Yaya olarak başlayan kovalamacada şahıslardan biri fazla kaçamadan yakalandı. Koşarak kaçan ikinci zanlı ise Karabayır Merkez Camii önünde yardıma gelen diğer polis otomobillerinin önünü kesmesi sonucu yakalandı. Polisin sorgularında, şahısların malzemeleri Bağcılar Çiftlik Mahallesi’nde camını kırarak girdikleri bir PVC bayiinden çaldıklarını itiraf ettikleri öğrenildi.

Polis, hırsızların çıldıkları malzemeleri taşıdığı el arabısını polis otomobiline koyarken güçlük çekerken, yere dağılan lekeli halı ve çuvallar dikkat çekti. Zanlılar, ekip minibüsüne bindirilerek polis merkezine götürüldü.