Çalinan 900 bin YTL’lik tekstil ürünü bulundu

BURSA - Bursa'da, bir nakliyat ambarindan çalinan 900 bin YTL degerindeki tekstil ve konfeksiyon malzemesi polisin takibi sonucu Istanbul'da ele geçirildi

Olayin ardindan Bursa Emniyet Müdürlügü Asayis Sube Müdürlügü ekipleri çalinan kamyonun bulunmasi için genis çapli arastirma baslatti. Yaklasik 80 firmaya ait 900 bin YTL degerinde tekstil malzemesini bulmak için Bursa’dan 10 kisilik polis ekibi, Istanbul’a gitti. On gün boyunca çalinan malzemeleri arayan polis, buldugu ip ucunu degerlendirerek olayla ilgisi bulunan 4 kisiyi gözaltina aldi. Çalinan malzemeleri ele geçiren polis, kamyonun bulunmasi için de çalismalarini sürdürüyor. Emniyet yetkilileri, çalinan kamyonun yerinin tespit edildigi ve kisa zamanda bulunacagini açikladi.

Nakliyat firmasi sahibi Mustafa Pervane, 60 yildir bu isi yaptiklarini, kamyonun çalinmasiyla müsteriler nezdinde güven kaybina ugradiklarini belirterek; “Yillardir piyasa bizi taniyor. Hirsizlar bir kez tesebbüs etmisti, polisin çalismasi sonucu kaçmislardi. Ikinci kez denemelerinde anahtari kirip içeriye girmisler. Kamyonu nasil çalistirdiklarini bilmiyoruz. Polis teskilati sayesinde magdur olan onca esnaf malina kavusmus oldu” dedi.