Çalınan lüks jeep Sarp Sınır Kapısı’nı aşamadı

İşadamı Şevkettin Sonay'ın 23 Aralık 2005 tarihinde çalınan lüks jeep'i sahte plaka ile Gürcistan'a geçirilmek istenirken Sarp Sınır Kapısı'nda yakalandı.

Gürcistan’a çıkış yapmak üzere Sarp Gümrük sahasına 34 AU 4022 plakalı BMW-X5 marka araçla giriş yapan Murat K.’nın çıkış işlemlerini yaptırmak üzere gümrüğe müracaatında şahsın hal ve hareketlerinden şüphelenildi. Bunun üzerine yapılan inceleme neticesinde aslında 200 milyar değerindeki aracın Hacıoğulları Hazır Beton Saç ve Yapı Malzemeleri San. Tic. Aş. Firması adına tescilli olduğu ve 23 Aralık 2005 tarihinde İstanbul Pendik’te çalınan 34 SNY 17 plakalı araç olduğu tespit edildi.
Aracı çalan şahıs ya da şahısların araca sahte plaka ve ruhsat yapıp yine şase ve motor numaralarını da orijinalinden ayırt edilemeyecek profesyonellikte değiştirdikleri anlaşıldı. İlgililerin alınan ifadelerinin ardından şüpheli şahıs gözaltına alınarak Hopa Cumhuriyet Başsavcılığı’na sevk edildi. Araç ise Hopa Cumhuriyet Başsavcılığı’nda İstanbul’dan gelen ve aracın sahibi olan Şevkettin Sonay’a teslim edildi.