Çalınan Sakal-ı Şerif’i kargoyla gönderdiler

Çalındıktan sonra kargoyla Sivas Müftülüğü'ne gönderilen Sakal-ı Şerif camiye teslim edildi.

Sivas’ta bir camiden çalındıktan sonra kargoyla Müftülüğe gönderilen Sakal-ı Şerif, polisin yaptığı incelemenin ardından İmaret Camii imamı Nurettin Işık’a teslim edildi.
Hırsızlık olayının aydınlatılmasıyla ilgili emniyet teşkilatına teşekkür eden Kızılırmak Mahallesi Muhtarı ve İmaret Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Bilal Meriç, Sakal-ı Şerif’in bulunmasından dolayı mutlu olduklarını söyledi.

Cam fanus içinde Peygamber Efendimiz’e ait 7 tane Sakal-ı Şerif’in olduğunu anlatan Meriç, hırsızlık olayından cami görevlisi imamın ve derneklerinin sorumlu olmadığını ifade etti.

Meriç, “Kendini bilmez bir vatandaş maddi değerlerimizi bırakıp mukaddes değerlerimize saldırmıştır. Ancak kısa zamanda bulunarak bize teslim edildi. Bundan sonra gereken tedbiri önlemi yönetim olarak alacağız.” diye konuştu.

Sivas’ta 13 Nisan’da Sarızade Mehmetpaşa Camii’ndeki hırsızlık girişiminin ardından müftülük cep telefonu mesajıyla cami imamlarını uyarmış ve camilerde eşyaların kontrol edilmesini istemişti. Bu kontrollerde İmaret Camii’ndeki Sakal-ı Şerif’in kaybolduğu anlaşıldı. Yapılan polis incelemesi ve olayın basına yansımasının ardından Sakal-ı Şerif dün Sivas Müftülüğü’ne gönderilen ve üzerinde sahte ismin olduğu kargo paketinin içerisinden çıktı. Olayla ilgili Sakal-ı Şerif’in saklandığı sanduka üzerinde parmak izi çıkan İbrahim S. mahkeme tarafından tutuklanmıştı.