Cam kırığı hastası çocuğu için kapı kapı dolaşıyor

Gözüyaşlı baba Erdoğan Ulusoy, cam kırığı hastası kızının ilaç masrafları için kapı kapı dolaşarak yardım istiyor.

Aslen Karabüklü olduğunu, Trabzon’a buradaki Ulusoylarla görüşmek ve yardım istemek için geldiğini belirten Erdoğan Ulusoy (29), bir haftadır burada olmasına rağmen muhatap bulamadığını söyledi.

Akraba evliliği yaptığını, iki çocuğundan birinin kalbi delik, diğerinin de cam kırığı hastası olduğunu ifade eden Ulusoy, “Kalbi delik kızımı bir TV kanalının girişimleriyle ameliyat ettirdim. 12 yaşındaki cam kırığı hastası kızım ise iğne ile ayakta duruyor. İğne Türkiye’de bulunmadığı için İsviçre’den getirtiyoruz. Aylık iğne masrafım 450 Euro. Bu parayı karşılayacak gücüm olmadığı için il il dolaşıp, hayırsever işadamlarından yardım istiyorum.” dedi.

Ulusoy, kalbi delik çocuğunun tedavisi için İstanbul’da Saffet Ulusoy’dan çok büyük destek gördüğünü kaydederek, “Cam kırığı hastası kızımın aylık iğne masrafı için Trabzon’a Ulusoyların ağabeyi Ali Osman Ulusoy’dan yardım istemeye geldim. Bir haftadır Trazon’dayım. Henüz görüşme fırsatı bulamadım. İki yıl öncesine kadar Kardemir Demir Çelik Fabrikası’nda çalışıyordum. Çocuklarımın tedavisi için sürekli peşlerinde olmam nedeniyle işten çıkartıldım. Şimdi işsizim. Sara hastası olduğum için iş bulup çalışamıyorum.” dedi.

Cam kırığı tedavisi için sürekli Isparta Eğridir’e gidip geldiğini de vurgulayan Ulusoy, artık dayanacak gücü kalmadığını, kendilerine yardım edecek hayırseverlerden yardım beklediğini söyledi.