Cami çatlayan uçan Esenboga’ya zorunlu inis yapti

ANKARA - iÜüIstanbul'dan Trabzon'a giden 065 sayili 134 yolcusu bulunan Flyair'e ait MD 83 tipi uçak, ikinci pilot caminda meydana gelen çatlak sebebiyle Ankara Esenboga Havalimani'na zorunlu inis yapti.

CIHAN’a konusan uçagin pilotu, cami çatlayan uçakla basarili bir inis yaptiklarini ve yolcularin kendilerini kutladigini söyledi.

Istanbul Sabiha Gökçen’den havalanan uçak 31 bin fitte ikinci pilot caminda meydana gelen çatlak sebebiyle büyük bir tehlike atlatti. Uçak pilotunun Esenboga’ya acil inis yapmak istedigini bildirmesi üzerine 134 yolcusu bulunan uçak, havalimanina acil inis yapti.

Uçagi basarili bir sekilde havalimanina indiren pilot Ismail Kitapçi, ”Çatlagin neden kaynaklandigi yapilan incelemelerin ardindan ortaya çikacak. Kesinlikle bir kus çarpmasi degil. Teknik bir neden olabilir. Uçagi Italyan pilot Jan Piyerro Ciritini ile birlikte basarili bir sekilde indirdik. Bu nedenle uçakta bulunan yolcular bizi kutlayarak tesekkür etti. Baska bir uçakla yolcularimizi gidecekleri yere götürecegiz.” dedi.

Bu arada uçakta bulunan yolcular Iç Hatlar’da dinlenmeye alinirken, cami çatlayan uçak ise apronda incelemeye alindi.