Cami tuvaletinde ‘altın vuruş’

Fatih'te hristiyan olduğu öğrenilen bir genç, girdiği cami tuvaletinde aşırı dozda uyuşturucu alarak intihar etti.

Kocamustafapaşa Abdi Çelebi Camii tuvaletine, öğle saatlerinde gelen ve hristiyan olduğu öğrenilen Murat Bayramoğlu (30) isimli şahıs, uzun süre tuvaletten çıkmadı. Bayramoğlu’nun içeri girdiğini görmeyen fakat tuvalete temizlik yapmak için giren tuvalet sorumlusu, şahsı yerde baygın halde buldu. Camii görevlisi hemen ilk yardım ekiplerini ve polisi olay yerine çağırdı.

Camiye gelen sağlık ekipleri Bayramoğlu’nun öldüğünü belirlerken, yanıbaşında şırınga ve uyuşturucu malzeme buldu. Süryani olduğu öğrenilen ve bazı mahalle sakinleri tarafından da tanınan gencin, bekar olduğu ve tuvalete yanında bir arkadaşıyla girdiği iddia edildi.

Olay yeri inceleme ekiplerinin ceset üzerinde yaptığı inceleme sırasında, Bayramoğlu’nun cebinden bir de intihar notu çıktı. Notta “Bu bir intihar mektubudur. Bütün çalışan organlarımı bağışlıyorum” yazan Bayramoğlu, altına da imzasını attı. Gencin bir arkadaşıyla gelerek kendisinden limon tuzu aldığını belirten mahalle bakkalı, “Benden 20 kuruş vererek yalvar yakar limon tuzu aldı. İkisi de ayakta zor duruyordu, hatta ben onları tinerci zannettim” şeklinde konuştu.

Savcının gerekli incelemesinin ardından Murat Bayramoğlu’nun cesedi, Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.