Can Yücel bu yıl İzmir’de anılacak

Türk şiirinin ustalarından Can Yücel anısına her yıl Datça'da düzenlenen Can Şenliği'nin altıncısı, İzmir Büyükşehir Belediyesi evsahipliğinde 29-30 Nisan arasında İzmir'de gerçekleştirilecek.

Can Şenlikleri’nin bu yıl İzmir’de yapılacak olmasından büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Kocaoğlu, “Can Yücel, Türk şiirinin yüz akı, iyi bir Türk aydını idi. Aynı zamanda bir İzmir aşığıydı. Bu usta şairimiz ve aydınımızı sanatçı dostları, ailesi, Türkiye’nin dört bir yanından şehrimize gelecek şairler ve İzmirlilerle hep birlikte anacağız.” dedi.

Büyükşehir Belediyesi, Konak Belediyesi, Pen Yazarlar Derneği Türkiye Merkezi ve TÜYAP işbirliği ile düzenlenen ‘Can Şenliği 2006’ etkinlikleri 29 Nisan Cumartesi günü saat 17.00’de Gündoğdu Meydanı’nda ‘Balkanatolia’ topluluğunun konseri ile başlayacak. Saat 18.00’de yine Gündoğdu Meydanı’nda Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, Konak Belediye Başkanı Muzaffer Tunçağ, Can Yücel’in ailesi ve can dostları ile birlikte ‘Can Yücel 80 Yaşında’ sergisi açılacak.