Çanakkale destanını canlandıran küçük Pelin gözyaşlarına boğdu

23 Nisan Millî Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla sınıf olarak Çanakkale destanını canlandıran Pelin Çelik, gözyaşlarına boğuldu.

23 Nisan Millî Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla sınıf olarak Çanakkale destanını canlandıran Pelin Çelik, gözyaşlarına boğuldu. Erkeklerin asker, kızların da sırtlarında bebekleriyle Anadolu kadınını oynadığı gösteride öğrenciler, salonu dolduran velileri duygulandırdı.
İzmir’deki Şehit Onbaşı Ali Güner Yeşilbağ İlköğretim Okulu 3D sınıfı öğrencisi Çelik, top mermisi taşıyan eşeği Karabaş’ın yere yığılması sırasında diz çöküp yalvarmaya başlayınca gözyaşlarına boğuldu. Sahnedeki rolünün etkisiyle gözyaşlarını tutamayan Pelin, Karabaş’ın yerine kendisi geçip cepheye mermi götürmeyi başardı. Oyundan sonra da ağlamaya devam eden Pelin, “Askerler savaşıyor, ölüyordu. Çok etkilendim.” diye konuştu.
İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ait Evka4 Spor Salonu’ndaki kutlamada, her sınıf bir gösteri sundu. Bazı sınıflar Kafkas oynadı, dans etti, bazıları da Kurtuluş Savaşı’nda şehit olan askerleri canlandırdı.