‘Çanakkale’ye ziyaretlerin artması ümit vericidir’

AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Türkiye'nin bağımsızlığını koruması için canlarını hiç düşünmeden şehitlere daha fazla önem verilmesi gerektiğini söyledi

Bayram Özçelik, 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü dolayısıyla basın açıklaması yayınladı. Türk ve Müslüman milletler için şehitlerin ayrı bir yeri olduğunu dile getiren Özçelik, onların asla ölmediğinin altını çizdi. Şehitlerin aramızda yaşadığını vurgulayan Özçelik, “Ülkemizin en zor dönemlerinde gözlerini kırpmadan mermilerin önüne atlayan atalarımıza karşı gereken hassasiyeti göstermeliyiz. Onları hayırlarla anıp, dualar ederken bir yandan da yaptıkları işleri yeni nesillere aktarmalıyız. Çünkü tarih bilinci geleceğin şekillenmesinde en önemli etkendir.” diye konuştu.

Yeni nesillerin şehitlerden bihaber kalmaması için herkese iş düştüğünü dile getiren Özçelik, cumhuriyeti aynı ruh ve anlayışla korumanın şart olduğunu dile getirdi. Son zamanlarda Çanakkale’nin ziyaretçi akınına uğramasının sevindirici olduğunu kaydeden Özçelik, unutturulmaya çalışılan bazı değerlerin yeniden dirilmesinin ülkesini seven herkesi mutlu ettiğini bildirdi.

Şehitlerin kanları ve canları ile alıp bize teslim ettikleri ülkeyi daha gelişmiş bir şekilde geleceğe aktarmamız gerektiğine dikkat çeken Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, hükümet olarak bunun için ellerinden geleni yaptıklarını aktardı.

Özçelik, Ak Parti’nin meydanlarda değil ama yapılan uygulamalarla Türkiye’nin gelişmesi, ekonomik güçlerin esiri olmaması, kültürel ve sosyal açıdan ilerlemesi için gece gündüz gayret sarf ettiklerini de dile getirdi.

Burdur milletvekili, “Çanakkale Zaferi’nin 91. yıldönümünü kutladığımız şu günlerde Türkiye’nin özgürlüğe kavuşması için her şeylerini feda eden şehitlerimizi şükran ve hürmetle anıyoruz.” dedi.