Canaydın: Galatasaray’ı kullanmadım

GS Kulübü'nün Yıllık Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı'nda yapılan eleştiriler sonrasında konuşma yapan Canaydın, kendisine yapılan "politik deha" yakıştırılmasına yanıt verdi.

Bu konuda bir hayli heyecanlanan Özhan Canaydın, “Ben, kulübün yerini şöförlere sorup gelmedim. Uzun yıllardır Galatasaray Kulübü’nün içindeyim. Galatasaray’ı kullanmadım, basamak yapmadım, menfaatim için kullanmadım, yönetimin içinde bulunduğum dönemde kendi alacağım para için kulübü icraya vermedim. Belki politik deham burada” diye konuştu.

CANSUN VE SÜREN YOKTU

Mali genel kurul toplantısına, eski kulüp başkanlarından Faruk Süren ve Mehmet Cansun katılmadı.

Genel kurula, ilerlemiş yaşına karşın eski başkanlardan Dr. Ali Tanrıyar’ın katılması dikkati çekti.

ÖZYALÇIN BUNALTTI

Genel sekreter Cengiz Özyalçın’ın sportif ve idari raporları, önceki yılların tersine satır satır okuması, kongre başkanı Anıl Büyükeroğlu’nun tepkisini çekti.

Büyükeroğlu, sık sık özet yapması konusunda Özyalçın’a uyarılarda bulunurken, bazı üyeler “Bu konuların okunmasını uzatıp kongre üyelerini sıkarak salondan kaçırmak için bunu yapıyorlar” demesine neden oldu.

İLGİ AZDI

Toplantının yapıldığı Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı Anadolu Auditorium Salonu dolmazken, büyük boşluklar göze çarptı.

Aidatlarını yatırarak kongreye katılma hakkını elde eden 3 bin 482 üyeden yalnızca 510’u genel kurula katıldı.
Toplantıda söz alan 12 üye, yaklaşık 4 saat süreyle konuşarak görüşlerini dile getirdiler.

Toplantı, uzun konuşmalar nedeniyle yaklaşık 8 saati aşkın sürerken, son dönemin en uzun kongresi oldu.