Canaydın’la Kalli bozuştu

Sarı-kırmızılı ekibin Almanya'daki hazırlık kampındaki hazırlık maçlarda yeni transfer Lincoln'ün oynatılmaması Özhan Canaydın'la Kalli'yi karşı karşıya getirdi.

Canaydın, sarı-kırmızılı ekibin Almanya’daki hazırlık kampında yaptığı maçlarda yeni transfer Lincoln’ün oynatılmamasıyla ilgili, ”Herhalde hocamız taraftarın senelerdir hasret kaldığı 10 numara arzusunu ilk kez Türkiye’de göstermek istiyor” dedi.

Canaydın, Digitürk Lig TV’de katıldığı programda Seyrantepe’deki stat projesiyle ilgili bilgiler verip, çeşitli konulardaki soruları yanıtladı.

Yeni transfer Lincoln’ün hazırlık maçlarında oynatılmamasını taraftarların merak ettiği ifade edilerek yöneltilen soruya Canaydın, şöyle yanıt verdi:

”Sakatlığı yok, pırıl pırıl. Esprili, keyifli, takıma neşe veren bir oyuncu. Linderoth da çok kibar ve beyefendi. Fakat sahada çok agresif, motive olmuş, mücadele eden bir oyuncu. İkisi de güzel anlaşım içinde. Yerli transferlerimiz de öyle. Güzel bir ahenk var. Lincoln, herhalde hocamız senelerdir taraftarın hasret kaldığı 10 numara arzusunu ilk kez Türkiye’de göstermek istiyor. Öyle düşünüyorum. Başka hiçbir problem yok, o da hocamızın görüşü.”

Yıldız bir transfer daha yapıp yapmayacakları sorusu üzerine, bu sezon en büyük transferlerinin, Seyrantepe projesinin ihalesi yapılarak hayata geçirilmeye başlanması olduğunu ifade eden Canaydın, ”Futbol A.Ş genel müdürümüz çalışıyor. İnşallah daha transfere zaman var, bir şeyler olur” dedi.
Seyrantepe projesi ihalesinin başlaması nedeniyle çok mutlu olduğu görülen ve ”Bugün bir bayram günü” diyerek sevincini dile getiren Özhan Canaydın, ”Kimse endişelenmesin. Galatasaray’ın istediği stat yapılacaktır. Stadın yapımı için 720 gün süre konmuş ama, 20 ay gibi bir zamanda biteceğini tahmin ediyorum” diye konuştu.

SABAH