Cani evlat annesini acımadan bıçakladı

22 yaşındaki genç 26 yaşındaki üvey babası ile 46 yaşındaki annesini kanlar içinde bıraktı.

Eskişehir’de 22 yaşındaki Hakan Çiçek, evliliklerine karşı çıktığı 46 yaşındaki annesi Ali Göktaş ile 26 yaşındaki üvey babası İbrahim Göktaş’yi bıçakla yaraladı.

3 YERİNDEN YARALADI

Kurtuluş Mahallesi Orta sokak’ta dün saat 23.30 sıralarında meydana gelen olayda Hakan Çiçek, üvey babası İbrahim Göktaş’ı 13 yerinden, annesi Halime Göktaş’ı de sağ omuzundan, kolundan ve sırtından olmak üzere 3 yerinden bıçakla yaraladı. Hakan Çiçek, olay yerine gelen polisler tarafından yakalandı.

Olayda ağır yaralanan Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’ndeki bir fabrikada işçi olarak çalışan İbrahim Göktaş ambulansla Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ)Hastanesi’ne, kendisi gibi fabrika işçisi olan eşi Halime Göktaş’ta başka bir ambulansla Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Polis tarafından gözaltına alınan Hakan Çiçek, annesi Halime Göktaş’ın 2 yıl önce İbrahim Göktaş ile evlendiğini, kendisinin yaş farkı nedeniyle bu evliliğe karşı çıktığını söyledi. Hakan Çiçek, “Annem benim yaşlarımda biriyle evlendi. Ben evliliklerine karşı çıkmıştım. Buna rağmen evlendiler. Onların evlenmesini hiç bir zaman kabullenmedim. İçki içip onların oturduğu eve gittim. Annemi ve üvey babamı bıçakladım” dedi.

‘YAPMA ANNE O’

Anne Halime Göktaş ise polise verdiği ifadesinde İbrahim Göktaş ile 2 yıl önce evlendiklerini belirtti. 2 yıldan buyana eşi ile birlikte ayrı evde oturduklarını anlatan Halime Göktaş, “Oğlum Hakan Çiçek, İbrahim ile aramızdaki yaş farkından dolayı evliliğimize karşı çıkmıştı. Gece Hakan evimizin pencere camını çaldı. Kapıyı açmamı söyledi. İçeriye girdiğinde bana ‘Neden bu kadar küçük biriyle evlendin?’ dedi. Cebinden çıkardığı bıçakla bana vurmaya başladı. Eşim İbrahim araya girip ‘Yapma annen o’ dedi. Hakan, beni bıraktı elindeki bıçakla İbrahim’e saldırdı. Evden dışarı çıkıp komşularımızdan yardım istedik. Hakan arkamızdan gelip bize bıçakla saldırmaya devam etti” diye konuştu.

Emniyet Müdürlüğü yetkilileri ESOGÜ Hastanesi’nde tedavi altına alınan İbrahim Göktaş’ın durumunun ağır olduğunu, Halime Göktaş’ın ise sağlık durumunun iyiye gittiğini belirtti. Yetkililer Hakan Çiçek’in sorgulamasının tamamlanmasından sonra adliyeye sevk edileceğini bildirdi.