Cani Kadir Gecesi de durmamış

7 kişiyi pompalı tüfekle öldüren seri katil Yiğit Bekçe'nin, cezaevi arkadaşı Merih Süren'i (19), Kadir Gecesi kurşun yağmuruna tuttuğu ortaya çıktı.

Arkadışının kurşunlarından ölü taklidi yaparak kurtulduğunu söyleyen Merih Süren, Yiğit Bekçi’nin hap kullandığı için herşeyi yapabilecek birisi olduğunu kaydetti.
Mehmet Karahasan ile işlediği cinayetlerle adını duyuran Yiğit Bekçi’nin, Kadir Gecesi eski arkadaşı Merih Süren’in bir yıllık eşi ile birlikte bulundukları arabada kurşun yağmuruna tuttuğu ve öldü diye bıraktığı belirlendi.

Kurşunlama sonrası ağır yaralanan ve Muammer Ağım Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınan Merih Süren, Yiğit ile arkadaşlıklarının çok eskiye dayandığını anlattı. Geçmişte birlikte bir çok suça karıştıkları Bekçi ile bir keresinde birbirlerine silah çektiklerini ve Bekçi’nin “Tekbir getir seni öldüreceğim” dediğini belirten Bekçi şöyle konuştu: “Yalova’da iki üç olayda çatışmaya beraber girdik. Gemlik’te olaylara karıştık. Cezaevine beraber girip çıktık. Çıktığımızda dosttuk. 2005 yılında benim evimi bastı. Evime geldiğinde benden 250 milyon para istedi. Ben bu parayı verdim. Roche hapları yuttu. Ondan sonra bana ‘tekbir getir, seni öldüreceğim’ dedi. Ben bundan kusma numarasıyla tuvalete giderek kurtuldum. Oradaki tüfeğimi aldım. Bu sefer onu etkisiz hale getirmeye çalıştım. Ayağına korkutmak amacıyla patlattım. İki tane silahı vardı. Silahların birisini aldım. Diğerini de ver dedim. Vermeyince bir daha sıktım. İki silahı da aldım. Daha sonra polisi aradım ve teslim ettim. Ben de o da tutuklandı. Bursa E Tipi Cezaevi’ne gittik. Yiğit Bekçe’den şikayetçi olmadım. Çıktık, yine dost olduk.”

Arkadaşının uyuşturucu bağımlısı olduğunu belirten Merih Süren, Kadir Gecesi yaşadıklarını ise şöyle anlatıyor: “Hamile eşim Nevin ile kayınpederlerden evimize gidiyorduk. Meğer Yiğit beni takip ediyormuş. Evimize yaklaştığımız sırada, silahlar patlamaya başladı. Yanında iki kişi daha varmış. Onların kim olduğunu bilmilyorum. Ben, eşimi hemen aşağı eğdim. Birşey olursa bana olsun, eşim kurtulsun diye. Seken saçmalar eşime de geldi. Benim öldüğümü zannederek kaçtılar.”

Bekçi’nin hapların etkisi ile cesaret alarak sokaklara çıktığını ve önüne geleni öldürdüğünü belirten Süren, arkadaşının masum insanları öldürmesi nedeniyle cezalandırılması gerektiğini kaydetti.