Çankaya’da 15 ton son kullanma tarihi geçmiş gıda ele geçirildi

Çankaya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, denetimlerde ele geçirdikleri son kullanma tarihi geçmiş bin 500 kilogramlık gıda ve temizlik ürününü imha etti.

Çankaya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, denetimlerde ele geçirdikleri son kullanma tarihi geçmiş bin 500 kilogramlık gıda ve temizlik ürününü imha etti.

Ankara’nın Çankaya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı esnaf denetim ekibi, denetimlerini sıklaştırdı. Ekipler, büyük bir market ve deposunda yaptığı denetim sonucunda bin 500 kilogramlık son kullanma tarihi geçmiş ürün ele geçirdi. Makarnadan salçaya, çikolatadan temizlik malzemesine kadar pek çok ürünün bulunduğu deponun sağlıksızlığına dikkati çeken ekipler, tutanak tuttu. Ürünler ise imha edildi.

        Çankaya’daki süpermarketler başta olmak üzere gıda ürünlerinin satıldığı yerlere yönelik denetimlerin düzenli olarak süreceğini vurgulayan belediye yetkilileri, vatandaşlardan gelen şikayetleri de anında değerlendirdiklerini belirtti. Yetkililer, halkın sağlığıyla oynanmasına izin vermeyeceklerini vurguladı.