Çankırı’da milletvekili adaylarına ‘Tayyibe Teyze’ coşkusu

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç ve beraberindeki AK Parti milletvekili adayları İdris Şahin ve Hüseyin Filiz, Çankırı Esnaf ve İşadamları Derneği'ni ziyaret etti.

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç ve beraberindeki AK Parti milletvekili adayları İdris Şahin ve Hüseyin Filiz, Çankırı Esnaf ve İşadamları Derneği’ni ziyaret etti. Ziyarette söz alan milletvekili adayları “sizlerden oy istiyoruz” dedi. Bizler sizlerin meclisteki temsilcileriniz olmak istiyoruz. İş adamları olarak bizlere projelerinizi vereceksiniz, bizler de Meclis’te sesinizi duyuracağız.” şeklinde konuştu.
    Milletvekili adayları konuşurken toplantı salonuna Tayyibe Zamkı isimli yaşlı bir bayan girdi. Milletvekillerine teşekkür etmek istediğini belirten Zamklı, “Oğlum ben 45 yıldır Çankırı’dayım böylesine güzel bir hizmet görmedim. Pazar günü gelinim doğum yapması için acilen devlet hastanesine gittik. Hemen acile çocuk doktoru çağrıldı. Ardından da çocuk doğumcu çağrıldı. Sancıları daha çok artınca Ankara’dan hava helikopteri getirildi. Sizden rica ediyorum ne olursunuz beni başbakana, sağlık bakanına götürün onlara teşekkür edeceğim.” dedi.
    Milletvekili adayı İdris Şahin de “Tayyibe teyze başbakanımız gelirse başbakanımızla, gelmezse sağlık bakanımız haftaya Çankırı’ya gelecek söz veriyorum seni yanına götüreceğim.” sözünü verdi.