Çankiri Müteahhitler Dernegi adliye binasinin yapilacagi alana tepki gösterdi

ÇANKIRI - Çankiri Müteahhitler Dernegi, yeni adliye binasinin Devlet Demir Yollari'na (DDY) ait yesil alana yapilmasi talebine tepki gösterdi.

Baskan Metin, açiklamasinda su görüslere yer verdi: “Son günlerde Çankiri kamuoyunu mesgul eden eski adliye sarayinin onarimindan vazgeçilerek yeni adliye sarayinin DDY Çankiri-Kastamonu yolu üzerinde bulunan çam agaçlari ile kapli Çankiri’nin sayili yesil alanlarindan biri olan bu araziye yapilmasina karar verilmis olmasi camiamizi üzmüstür. Çankiri’ya yeni bir adliye sarayinin yapilmasi yerinde bir karar olup, Çankiri-Ankara yolu üzerinde bulunan ve adliye sarayi için ayrilan araziye yapilmayarak yüzlerce çam agacini kesilmesinin hiçbir anlami olmadigi düsüncesindeyiz.

Bizler Çankirili müteahhitler dernegi olarak DDY arazisine bu binanin insasina karsiyiz. Bir agaç keseni hapis cezasiyla yargilayan savcilarimiza ve hakimlerimize sesleniyoruz! lütfen bu kararinizdan vazgeçiniz.

Çankiri kamuoyuna sesleniyoruz; lütfen bu yesil alana sahip çikalim. Çiplak tepelerin ortasinda bulunan sehrimizdeki birkaç tane yesil alanin da yok olmasina da müsaade etmeyelim.

Bizler Çankiri Müteahhitler Dernegi olarak diyoruz ki ‘Agacimi kestirmem, gelecegimi söndürmem diyoruz.”