Çankırı’da 287 köy yolu ulaşıma açıldı

Çankırı'da Pazartesi günü akşam üstü yağmaya başlayan kar 346 köy yolunun kapanmasına neden olmuştu.

Çankırı merkezde 3, Atkaracalar’da 5, Bayramören’de 13, Çerkeş’de 4, Eldivan’da 1, Ilgaz’da 11, Kızılırmak’da 4, Kurşunlu’da 4, Orta’da 2, Şabanözü’nde 6 ve Yapraklı’da 6 olmak üzere toplam 59 köy yolu ulaşıma kapalı.

Kapanan köy yollarının açılması için 24 saat aralıksız çalışan Köy Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri kapalı olan 346 köy yolundan 287 köy yolunu ulaşıma açtı. Yağışların yoğun olması nedeniyle çalışmaların zor şartlar altında devam ettiğini belirten yetkililer, “Ekiplerimiz büyük bir özveri ile çalışmakta. Yoğun bir kar yağışı olması çalışmaları zorlaştırmaktaydı. Ancak yağışların etkisini kaybetmesi sonucu kapalı köy yollarının büyük bir kısmı ulaşıma açıldı. 24 saat aralıksız olarak çalışan 16 ekibimiz 1 kar makinesi, 14 greyder, 1 dozer ve 13 kamyonla çalışılmaktadır.” dedi.

Köy Hizmetleri Müdürlüğü ekiplerinin yanı sıra Karayolları Müdürlüğü ve Belediye ekipleri de yol küreme ve tuzla çalışmalarını sürdürüyor. Şehirler arası yollarda da Emniyet Müdürlüğü araçları zincir takmaları konusunda uyarırken mecbur kalınmadıkça yola çıkılmaması konusunda uyarıyorlar.