‘Canlı bomba ihtimali ağırlık basıyor’

Van Emniyet Müdürü Tacettin Kurt, meydana gelen patlamada canlı bomba ihtimali üzerinde durduklarını belirterek, olaylarda şu ana kadar 3 ölü, 3'ü ağır olmak üzere 18 yaralı bulunduğunu söyledi.

Kurt, sabah saat 09.05 sularında belediye ekipleri tarafından ruhsatsız büfelerin kaldırıldığı esnada büyük bir patlama olduğunu, bu patlamada olay yerinde bulunan 5 kişilik zabıta aracının hedef alındığını vurgulayarak, bomba uzmanlarının olay yerinde incelemelerine devam ettiğini, olayın canlı bomba tarafından gerçekleştirildiği ihtimalinin ağır bastığını ifade etti.

Olayda, Volkan Demir, Enver Tanrıtanır ve kimliği belli olmayan bir kişinin hayatını kaybettiğini ifade edene Emniyet Müdürü Kurt, kimliği belli olmayan kişinin canlı bomba olma ihtimalinin yüksek olduğunu tahmin edildiğini söyledi.

Kurt, basın mensuplarının bir hafta önce şehire 3 canlı bomba girdiği yönündeki sorularına ise “Bu yönde arkadaşlarımız çalışıyorlardı. Ama bu bilginin kesin olduğunu bilmiyoruz. Bu bir istihbari bilgidir.”