Canlı bombalar yanlış camiyi hedef almış

Ordu Yeni Mahalle Cami'nde patlayan canlı bombanın asıl hedefinin şehit polisler için mevlüt okutulacak Orta Cami olduğu ortaya çıktı.

Hangi örgüte mensup olduğu henüz belli olmayan 2 bayan canlı bomba yanlışlıkla Yeni Mahalle Cami avlusunda bulunan Kız Kuran Kursu’nun altındaki bayanlar tuvaletine gitti. Tuvaletin kapısını kilitleyen 2 canlı bomba, burada bomba düzeneğini kurarken bombaların biri patladı. Bombayı yanlışlıkla patlatan terörist, olay yerinde hayatını klaybederken diğer canlı bomba yaralı olarak kaçarken vatandaşlar tarafından yakalandı.

Vatandaşların polise teslim ettiği canlı bomba ambulansla Ordu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Emniyet Güçleri, hastane çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldı. Tuvaletin yanındaki abdesthanede abdest alırken bombanın patlaması sonucu yaralanan Kazım Şenyurt ve Hüseyin Polamar isimli vatandaşlar Ordu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Bomba imha uzmanları ise patlamayan diğer bombayı fünye ile patlattı. Emiyet kaynakları bir kişinin ise olay yerinden firar ettiğini bildirdi.

Yeni Mahale Cami etrafında geniş güvenlik önlemleri alan polisin olayla ilgili soruşturması sürüyor.

Ayrıca, Vali Vekili Metin Arslanbaş, Emniyet Müdürü Rıdvan Güler olayla ilgili olarak Emniyet Müdürlüğü’nde toplantı yapıyor.