Canlı yayında başbakana acı haber

Ankara'da bulunan Ukrayna Başbakanı Victor Yanukoviç, Başbakan Erdoğan ile basın toplantısı için basının karşısına geçtiği sırada aldığı acı bir haberle sarsıldı.

Başbakan Erdoğan ile konuk Başbakan Victor Yanukoviç’in, baş başa ve heyetler arası görüşmelerin ardından, iki ülke arasında “Savunma Sanayi İşbirliği Anlaşması” ile “Ukrayna’nın Karadeniz Uyum Harekatına Katılımına İlişkin Protokol” imzalandı.

İki başbakan daha sonra ortak basın toplantısı düzenlediler ve gazetecilerin sorularını yanıtladılar.

BASIN TOPLANTISINDA ÖLÜM HABERİ

Bu arada, basın toplantısı sürerken Ukrayna Başbakanı Yanukoviç’in arkadaşı ve Partisinin Grup Başkanvekili Eugeniy Kouchnariov’un ölüm haberi geldi.

Oldukça üzüntülü olduğu görülen Yanukoviç, kendisine yöneltilen soruyu yanıtlamakta gecikince uyarıldı. Bunun üzerine Yanukoviç, arkadaşının vefat ettiği bilgisinin geldiğini dile getirdi.

Yanukoviç, arkadaşının ölüm sebebinin sorulması üzerine de kurşun yarası nedeniyle olduğunu belirtirken, Başbakan Erdoğan da yanlış anlamaları önlemek için araya girerek, Yanukoviç’in arkadaşının av sırasında kaza kurşunu nedeniyle öldüğünü kaydetti.

Bu arada basın toplantısından önce Kırım-Tatar Meclis Başkanı ve Ukrayna Başbakanı Yanukoviç’in danışmanı Mustafa Cemiloğlu, bir süre Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen ile sohbet etti.