Çaresizsen topu Alex’e ver!

Gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Daum, Alex’e övgüler düzdü.

Ali Can’ın haberi

“Alex harika bir oyuncu. Gol atıyor, hem de asistleri mükemmel. Oyunu çok iyi okuyor ve tam bir lider. Oyuncularımıza ‘Eğer topu nereye atacağını bilmiyorsan Alex’e ver’ diyoruz.”

Daum, kötü gidiş ve oluşan baskının, başkan, yönetim, teknik heyet ve takımı birbirine yaklaştırdığını belirtti. FBTV’de yayınlanan ‘Teknik Analiz’ programında gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Alman çalıştırıcı Alex’e ayrı bir parantez açtı: “Alex oyun sistemi içinde çok önemli bir yeri var. Bu sistemde Alex maçlarda 2. forvet olarak görev alıyor. Asistleri de mükemmel.. Oyunu çok iyi okuyor. Daha iyi pozisyon almış arkadaşlarını görüyor. ‘Eğer topu nereye atacağını bilmiyorsan Alex’e ver’ diyoruz.

Alex’in hem saha içinde hem saha dışında lider rolü çok önemli. Takım için her zaman orada oluyor. Gerektiği zaman herkes Alex ile konuşabiliyor. Alex, takımla ilgili hem saha içinde hem saha dışında her şeyi yapmaya hazır.

Yaşadığımız zor dönemden sonra başkanımızla, yönetimimizle daha da kenetlendik. Başkan kulüp için günde 25 saat çalışmakta ve her zaman herkesin derdini dinlemeye hazır. Takımdaki herkese sonsuz destek veriyor.

Şampiyonlukla ilgili şu anda hiçbir şey düşünmüyorum. Avantaj şu anda Bursaspor’da. Görevimiz sadece önümüzdeki maçı düşünmek ve 3 puan almak.

Ilgaz: Alex gibisi Türkiye’ye gelmedi

F.Bahçe eski başkanı Faruk Ilgaz, kaptan Alex’e övgüler yağdırdı: “Beşiktaş’ı yenmemizle herkesin kanaati değişti. Benim de.. İnşallah bu sene şampiyon olacağız ve Aziz Yıldırım’ın dedikleri de çıkacak. Türkiye’ye Alex gibi futbolcu gelmemiştir. En sıkıntılı günlerimizde bizi kurtarıyor. Bursa puan yitirmezse 2.’lik de hiç yoktan iyidir. Birçok kulüp F.Bahçe’nin yerinde olmak istiyor.” 

VATAN