Carlos’ a milli takımdan yeşil ışık!

Brezilya Milli Takımı Teknik Direktörü Dunga, Roberto Carlos'u tekrar milli takıma çağırabileceğini açıkladı.

Dunga, Brezilya basınına yaptığı açıklamada, tecrübeli oyuncunun Fenerbahçe forması altında hem Turkcell Süper Lig’de hem de Şampiyonlar Ligi’nde ortaya koyduğu performansla bunu hakettiğini söyledi.

Brezilya’nın milli takım bazındaki hedefini herkesin bildiğini de belirten Dunga, bir basın mensubunun sorusu üzerine, ”Roberto Carlos milli takıma dönmek istediğini söylüyor. Takımı izin verirse ve ben de takımımda ihtiyaç hissedersem neden olmasın.” dedi.

Sarı – lacivertli ekibin başarılı oyuncusu Roberto Carlos’un geçen hafta yaptığı bir röportajda milli takımın dünya kupalarına gidebilmesi için yardım etmek istediğini açıklamış, bunun üzerine de Brezilya Milli Takımı Teknik Direktörü Dunga da, Roberto Carlos’a milli takımın kapılarının açık olduğunu ifade etmişti.

Fenerbahçeli yıldız, yeni jenerasyonun önünü açmak için milli takımda artık görev almayacağını açıklamıştı. Şimdi ise kendisine ihtiyaç duyulması halinde göreve hazır olduğunu açıklayan Roberto Carlos kimsenin yerini kapmak gibi bir düşüncesinin olmadığını ama görevden de kaçmak istemediğini açıklamıştı.

2010 dünya kupasına gitmek için mücadele eden Brezilya takımının eleme maçlarındaki tatmin etmeyen futbolu yeni arayışları gündeme getiriyor.

Yedek kalmanın da kendisi için sorun olmayacağını Kaka ve Ronaldinho’nun yedek kalabildiği bir takımda kendisi için de durumun farklı olmayacağını belirten yıldız oyuncu, Fenerbahçe’de kendisini yeniden bulduğunu, performansıyla milli takımda tekrar eski günlerdeki formunu yakalayabileceğini düşündüğünü ifade etmişti.