Carlos’tan Sevilla’ya gözdağı

Fenerbahçe'nin Brezilyalı yıldızı Roberto Carlos, özel açıklamalarda bulundu.

Brezilyalı yıldız, Şampiyonlar Ligi’ndeki rakipleri Sevilla ile ilgili açıklamarada bulunuarak “Eğer biz kendi sahamızda avantajlı bir skor yakalarsak, bence turu geçme şansımız yüksek. Sevilla da burada işlerinin kolay olmayacağını biliyor” dedi.

34 yaşındaki sol kanat oyuncusu, “Şampiyonluk yolunda Fenerbahçe’yi en fazla hangi takım zorlar” sorusuna ise “Galatasaray” cevabını verdi. Carlos, “Galatasaray ve Beşiktaş çok güçlü ekipler. İkisi de zorluk çıkaracaktır. Ama önce bizim liderlik koltuğuna oturmamız gerekiyor. Bana Galatasaray biraz daha zorlar gibi geliyor” şeklinde konuştu.

Brezilyalı futbolcu, ligde attığı iki golün kafa ve sağ ayak ile olmasıyla ilgili de, “Gerçekten ilginç bir kader. Kenar oyuncularının bazen farklı şekilde gol atması mümkün olabiliyor. Ben de daha çok sol ayağımı kullanıyorum. Kafa ve sağ ayakla gol attım, ilginç bir tesadüf” dedi.

Carlos ayrıca Milleyet Gazetesi Yılın Sporcusu Ödül töreninde en iyi futbolcu seçilen Mehmet Aurelio içinse, “Tam anlamı ile bu ödülü haketti. Türk Milli Takımı ve bizim için önemlli bir futbolcu. İyi de bir kişiliği var” diyerek sözlerini tamamladı.