Carlos’u gölgede bırakacak!

Yeni sezon için Almanya'da hazırlıklarını sürdüren Beşiktaş'ta takım kaptanı İbrahim Üzülmez, düzenlediği basın toplantısında iddialı açıklamalarda bulundu.

Siyah-Beyazlı ekibin kaptanı İbrahim Üzülmez, bugün bir basın toplantısı düzenleyerek medya mensuplarının sorularını yanıtladı. Üzülmez, “Hepimiz Beşiktaş’ın başarısı için birlik olmuş durumdayız” dedi.

Takım arkadaşlarının üst düzey performans göstererek yeni sezona hazırlandığını belirten Üzülmez, 25 Haziran’dan bu yana çok iyi bir çalışma temposu içinde olduklarını, takım olarak çok iyi bir şekilde hazırlandıklarını ifade etti.

Beşiktaş’ın başarısı için kenetlendik

Belirli hedeflere ulaşmak için çok çalışmak gerektiğini söyleyen Kaptan, “Bu hedeflerimiz doğrultusunda hareket edebilmek için sıkı çalışmamız gerekiyor. Ben bütün takım arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Hepsi tüm özverilerini ortaya koyarak, ellerinden geleni yapıyorlar. Ayrıca iyi bir ekip olma yolunda önemli adımlar atıyoruz. İdmanlarda zaman zaman hırstan kaynaklanan sertlikler yaşanmasına rağmen kimse dönüp cevap vermiyor. Herkes Beşiktaş’ın başarısı için birlik olmuş durumda” dedi.

Tello kalitesini ortaya koydu

Yapılan transferlerden de bahseden tecrübeli futbolcu, Rodrigo Tello’yu daha önce hiç izlemediğini, ancak kampa katıldığı andan itibaren gösterdiği performans ile ne kadar kaliteli bir oyuncu olduğunu belli ettiğini söyleyerek, ”Ben Tello’yu daha önceden izleme şansı bulamamıştım. Ama kampa katıldığı günden bu yana çok iyi ve kaliteli bir oyuncu olduğunu ortaya koydu. Tello bu sene ve önümüzdeki dönemlerde Beşiktaş için çok iyi işler yapacaktır” şeklinde konuştu.

Sağlam ile değişimi yaşıyoruz

Teknik Direktör Sayın Ertuğrul Sağlam’ın, farklı bir oyun sistemi ortaya koyacağı ve Beşiktaş’ın bir değişim sürecine gireceği şeklindeki sözlerini de değerlendiren Milli futbolcu, “Bu değişimi biz de hissediyoruz. Hocamızın bizden istediği bazı hareketleri yapmakta zorlanıyoruz. Ama bu bir süreç. Biz Beşiktaşlı futbolcular olarak bize verilen herşeyi harfi harfine yerine getirip, bu değişimi en kısa sürede tamamlayacağız” dedi.

Roberto Carlos’u gölgede bırakacağım

Roberto Carlos’un transferine de değinen İbrahim Üzülmez, “Benim hedefim aynı mevkiide oynadığım bu rakip takımdaki arkadaşımızdan daha iyi bir performans sergilemek olacaktır. Ben Türk futbolcusunun hiçbir yabancıdan eksiği olduğunu düşünmüyorum. Aksine bir çok yönden büyük artılarımız da var” ifadelerini kullanırken, seyircisiz futbol oynamanın kimseye zevk vermediğini belirterek, “Seyircisiz oynamak zevk vermiyor. Bizi çok mutsuz ediyor. Bu sene itibariyle artık sahalarımızda bu tür kötü olayları görmek istemiyoruz. Umarım futbol sadece güzelliklerini konuşuruz” şeklinde konuştu.