Çarmıklı; ‘Seçim anketleri kamuoyunu yanıltmasın’

Anavatan Partisi (ANAVATAN) Genel Başkan Yardımcısı Sibel Çarmıklı, seçim araştırmalarının erken yapıldığına dikkat çekerek, bunun kamuoyunu yanıltmaması gerektiğini söyledi.

Çarmıklı, son zamanlarda yapılan seçim anket çalışmalarını eleştirdi. Sibel Çarmıklı, erken yapılan araştırmaların kamuoyunu yanıltmaması gerektiğini söyledi. Çarmıklı, şöyle devam etti: “Almanya’da genel seçim öncesi yapılan araştırmalarda ilk önce Angela Merkel, Shöreder’in açık ara önünde gösterildi. Seçimlere yakın yapılan araştırmada ise aralarında hiçbir farkın kalmadığı görüldü. Yapılan seçim anketleri bizim için yıldırıcı sonuç değil. Biz yüzde 1’lerden yüzde 7’lere geldik. Bu bizi umutlandırıyor.”

Türk halkının yeniden ANAVATAN’a susadığını belirten Çarmıklı, Turgut Özal’ın taklit edildiğini ileri sürdü. “Aslı varken, müsvettesi niye?” diye soran Çarmıklı, iktidara gelmenin değil, hizmet etmenin peşinde olduklarını anlattı.

Anavatan Partili Belediye Başkanı Halil Posbıyık ise partilerinin ısınma turlarına başladığının altını çizdi. Posbıyık, sağlam temeller üzerine sağlam basarak, acele etmeden yeniden yapılanma yolunda ilerlediklerinin altını çizerek, şöyle dedi: “Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu’nun çarşamba günü ANAVATAN’lı belediye başkanları ile yaptığı toplantıda söylediği sözler, bize moral verdi. Türkiye yeniliğe doğru gidiyor. Baskıcı ve ürküten politikaya rağmen, herkesin gönlünde yatan aslan Anavatan Partisi’dir. Bunu da bu düşüncedekiler ortaya koymaya hazırdır.”

Çarmıklı ve Merkez Karar ve Yönetim Kurulu üyeleri, Posbıyık’ı ziyaretlerinden sonra partilerinin ilçe teşkilatına geçti. ANAVATAN heyeti, sivil toplum örgütleri ve yerel televizyonları ziyaret ettikten sonra Zonguldak’a hareket edecek.