Çarptı öldürdü kaçtı

ADAPAZARI'nda, kurbanlık bakmak için dün evinden çıkan ve bir daha haber alınamayan emekli 66 yaşındaki Şefik Kılıç'ın yol kenarında cesedi bulundu.

İki çocuk babası Kılıç’ın trafik terörü kurbanı olduğu ortaya çıktı. Kılıç’a çarpıp ölümüne yol açarak kaçan sürücü belirlenmeye çalışılıyor.
Yağcılar Mahallesi’nde oturan Şefik Kılıç, kurbanlık bakmak için Emirdağ Mevkii’ne gitmek üzere evinden ayrıldı, ancak gece eve dönmedi. Bunun üzerine babasını aramaya çıkan Şener Kılıç, Kaynarca yolundaki Emirdağ’da tüm çabalarına karşın bulamadı, evine döndü. Bu arad Kılıç’ın ailesi polise bilgi verip kayıp başvurusu yaptı.
Olayla ilgili soruşturma başlatan polis, Emirdağ Mevkii yakınlarında Şefik Kılıç’ın yol kenarında donmuş cesedini buldu. Yapılan incelemelerde, Kılıç’a donmadan önce bir aracın çarptığı anlaşıldı. Oğul Şener Kılıç, “Babama bir araç çarparak kaçmış. Belki de babam kan kaybından hayatını kaybetti. Sürücü eğer babamı hastaneye kaldırsaydı, yaşıyor olurdu” diye gözyaşı döktü. Kılıç’a çarpıp ölümüne yol açarak kaçan araç sürücüsü aranıyor.