Çarptığı adam öldü “hayvana çarptım” dedi

Samsun’da otomobiliyle çarptığı bir kişinin ölümüne neden olan ve kaçan Okan Zorlu (48), ilk kez hakim karşısına çıktı.

Hakkında ‘ihmali davranışla bir kişiyi öldürmek’ suçundan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan Zorlu savunmasında, “Bir gürültü duydum. Ancak ben yolda insan görmedim. Hayvana çarptım” dedi.

Olay geçen Ocak ayında Atatürk Bulvarı İncesu Mahallesi’nde meydana geldi. Almanya’da işçi olan ve yıllık iznini geçirmek için memleketi Samsun’a gelen Nami Kurnaz (43) yoldan karşıya geçmek isterken bir otomobilin çarpması sonucu olay yerinde yaşamını yitirdi. Kazadan sonra inceleme yapan Olay Yeri İnceleme Ekipleri, otomobile ait kırık dikiz aynası ve sinyal lambası parçaları buldu. 25 gün sonra Bafra İlçesi’nde arabasını tamir ettirmek isteyen Okan Zorlu polis tarafından gözaltına alındı. Susma hakkını kullanarak polise ifade vermeyen Zorlu, çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Samsun 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ilk kez hakim karşısına çıkan Okan Zorlu ifadesinde, “Yolda giderken bir gürültü duydum. Otomobili durdurup yanımdaki arkadaşlarımla beraber baktık. Ancak bir şey görmedik. Bir hayvana çarptığımı düşündüm. Ve yola devam ettik. Bir insana çarptığımı düşünmüyorum. Suçsuzum ve beraatimi istiyorum” dedi.

Mahkeme tanıkların dinlenmesi için duruşmayı ertelerken, sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi.