CarrefourSA mağaza sayısını ikiye katlayacak

Sabancı Grubu'nun 10 yıldır ortaklık yaptığı CarrefourSA, Türkiye'de üç yıl içinde mağaza sayısını ve cirosunu ikiye katlamayı hedefliyor.

Gima ve Endi mağazalarını da bünyesine katan grup, yeni mağazalarla birlikte 3 bin 500 kişilik de istihdam sağlayacak. Carrefour ve Sabancı ortaklığının 10. yılı münasebetiyle düzenlenen basın toplantısında konuşan Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, “Bugün geldiğimiz yerde ekonomik istikrara kavuşması ve büyümenin sürdürülüyor olması ve Avrupa’ya yakınlaşma, perakendecilik sektörünü cazip kılıyor.” dedi. Gruplarının perakendeyi ana sektörlerden biri olarak kabul ettiklerini söyleyen Sabancı, “Carrefour’la 10 yılda geldiğimiz yeri gelecek üç yılda iki katına çıkarmayı düşünüyoruz.” diye konuştu.

Carrefour İcra Kurulu Başkanı Jose Luis Duran da, Türkiye için önemli hedeflerinin bulunduğunu bildirdi. Türkiye’yi grubun büyüyen en büyük noktalarından biri kabul ettiklerini söyleyen Fransız yönetici, “Hedefimiz 3-5 yıla kadar Türkiye’deki modern ticaretin lideri konumuna gelmek. 2007’de Türkiye’de 5 hipermarket açacağız. Geçen yıllarda yapılmış olan açılış sayılarının dörde katlanmasına eşdeğerdir.” diye konuştu. CarrefourSA Genel Müdürü Luc de Noirmont ise Özyeğin’den aldıkları Gima ile birleşmeyi başarıyla tamamlamanın öncelikli amaçlarından biri olduğunu söyledi. Birleşmenin temmuza kadar tamamlanması hedefleniyor.